چالش های استارتاپی

چالش های استارتاپی | بررسی و راه‌حل هایی برای مقابله

چالش های استارتاپی و مقابله با آن‌ها

چالش های استارتاپی یکی از مهم‌ترین مطالب این دوره آموزشی است. در این بخش ما بحران‌هایی را در استارتاپ بررسی می‌کنیم که احتمالا زمانی که تیم بزرگ‌تر شد با آن بر می‌خورید. چالش‌هایی مانند واگذاری کارها به افراد برای انجام دادن ، مشخص کردن اینکه استارتاپ باید به چه سمتی هدایت شود، قانون ۲۰/۸۰، تعریف کردن اولویت‌ها، شفاف کردن مسٔولیت‌‌ها و غیره. بنابراین اگر در فکر راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی هستید، با ما همراه باشید.

چالش های استارتاپی

چالش واگذاری کارها به افراد برای انجام دادن

بسیار پیش می‌آید که پروژه‌ای را در استارتاپ شروع کنید ولی فراموش کنید که شخص خاصی را برای انجام دادنش مشخص کنید. در این حالت یا دو نفر به طور همزمان بر روی انجام دادن کار می‌کنند یا همه با فرض اینکه یک نفر هست که آن کار را انجام دهد، کاری انجام نمی‌دهند. واقعیت این است که مشکل به وجود آمده تقصیر هیچ کس به غیر از شما نیست. دفعه بعد زمانی که دارید در یک جلسه یا ایمیل پروژه‌ای تعریف می‌کنید حتما دقیقا مشخص کنید که چه کاری را چه کسی انجام می‌دهد و در چه زمانی باید انجام شود. زمانی که به این مشکل برخوردید،‌ قبول کنید که سؤارتباطات رخ داده و به جای مقصر دانستن دیگران سریع کسی را که باید آن کار را انجام دهد مشخص کنید.

مشخص کردن اینکه استارتاپ باید به چه سمتی هدایت شود

یکی از مهم‌ترین چالش های استارتاپی مشخص کردن چشم‌انداز است. چیزها خیلی سریع در یک استارتاپ عوض می‌شوند و بسیاری طبیعی است که نظرات مخالف و متفاوت درباره هدایت استارتاپ بشنوید. با وجود تمام نظرات مختلف،‌اگر یک هدف واحد برای رسیدن نباشد،‌ به زودی به بحران جدی برمی‌خورید. راه‌حل مناسب برای حل این مشکل این است که شما به عنوان بنیانگذار می‌بایست چشم‌انداز شفافی برای استارتاپ مشخص کرده باشید و این چشم‌انداز را برای همه جا انداخته باشید. سعی کنید از تغییر جهت‌های زیاد هم در این مسیر پرهیز کنید. شما یک چشم‌انداز کلی دارید،‌مثلا متحول کردن روند انجام چیزی و برای رسیدن به آن اهداف بازه‌ای و کوتاه مدت دارید،‌ مثلا سه ماهه که با رسیدن به هر کدام کمی به چشم‌انداز خود نزدیک‌تر می‌شوید.

اجرا کردن قانون ۲۰/۸۰

احتمالا با این قانون آشنا هستید،‌ این قانون در موارد مختلف راه‌حلی متداول برای چالش های استارتاپی است. معمولا آن را در استارتاپ‌ها با عنوان ۲۰ درصد کارها ۸۰ درصد نتایج را برایتان خواهد آورد می‌شناسید که کاملا هم درست است ولی این بار جنبه‌ی دیگری از این قانون را برایتان بازگو می‌‌کنیم. شما باید با وسوسه اینکه حتما همه کارها باید ۱۰۰ درصد همان چیزی باشد که شما انتظار دارید مقاومت کنید. اگر چیزی ۸۰ درصد انتظار شما را برآورده می‌کرد، انجامش دهید زیرا ماندن در عدد ۱۰۰ باعث می‌شود که کارها کند پیش رود و تیم شما این‌طور فکر کنند که همه چیز طبق خواسته شما باید پیش رود و نظر آنها اهمیتی ندارد.

تعریف کردن اولویت‌ها

سعی کنید اینکه چه چیزی در حال حاضر اولویت بیشتری دارد این بحران را سریع حل کنید. در یک استارتاپ معمولا تیم‌ها به هم وابستگی فراوانی دارند و کارها هم‌پوشانی دارند و معمولا هر تیمی فکر می‌کند کاری که انجام می‌دهد اولویت حال حاضر استارتاپ است. پس با مشخص کردن اینکه چه چیزی اولویت دارد و روال انجام کارها چگونه است این بحران را حل کنید. به عنوان مثال ممکن است که تیم تولید محتوا شما فکر کند که فعالیتش به کاری که تیم محصول انجام می‌دهد از اولویت بالاتری برخوردار است و محتوای لازم برای قرار دادن در سایت را پس از انجام کارهای دیگر به تیم محصول برساند ولی شاید توسعه محصول اکنون از اولویت بالاتری برخوردار باشد. شما باید این اولویت را شفاف کنید و روال‌های کاری که تیم محتوا و تیم محصول با هم کار کنند را شفاف کنید.

خواندن
چگونه هم بنیانگذار استارتاپ خود را پیدا کنید؟

مدیریت زمان

نحوه مدیریت زمان در یک استارتاپ بسیار وابسته به افراد آن استارتاپ است، ممکن است فردی در یک استارتاپ برای کاری که چند روز به زمان تحویلش مانده سخت کار کند و شخصی دیگر برای کاری که زمان تحویل آن نزدیک است اولویتی قائل نشود. زمانی که این دو در کنار یکدیگر در یک پروژه کار می‌کنند بحران رخ می‌دهد. بنابراین باید مطمٔن شوید که انتظارات این دو از انجام کار یکسان است و برایشان نحوه انجام کار و همکاری را شفاف کنید.

مشکل قدرت‌خواهی و رئیس بودن

یکی از چالش های استارتاپی مشکل قدرت‌خواهی است. معمولا در یک استارتاپ به دلیل اینکه سلسله مراتب و روال گزارش‌دهی مشخص نیست،‌ بعضی افراد سعی می‌کنند که به اطرافیان نشان دهند که آن‌ها رئیس هستند. به عنوان بنیانگذار سعی کنید که روال‌های ارتباطی و گزارش‌دهی را مشخص کنید و برای هر فرد شرح شغلی مشخصی را تعریف کنید. مشخص کنید که در هر تیم روند تصمیم‌گیری چگونه است و چه کسی هدایت هر تیم را بر عهده دارد.

شفاف کردن مسٔولیت‌‌ها

افراد در یک استارتاپ کلاه‌های فکری مختلفی بر سر می‌کنند و معمولا کارهای مختلفی انجام می‌دهند به‌خصوص بنیان‌گذران. ممکن است فردی یک روز در نقش یک فروشنده ظاهر شود و روز بعد در نقش یک برنامه‌نویس. با این وجود شما به عنوان بنیانگذار یا مدیرعامل، می‌بایست مسٔولیت‌ها را شفاف کنید و به هر کدام از افراد تیم، منطقه‌ای را بدهید که در آن بهترین کارایی را دارند.

تفاوت‌های فرهنگی

بعضی وقت‌ها افراد نمی‌توانند خود را با فرهنگ موجود در یک استارتاپ مطابقت دهند و این مشکل زمانی به بحران تبدیل می‌شود که آن‌ها عملکرد خوبی هم ندارند. اگر با چنین شخصی مواجه شدید و دیدید که این مشکل با آموزش و صحبت با فرد حل نشد، سریعا فرد را اخراج کنید. ولی اگر فرد از نظر فرهنگ کاری با استارتاپ شما منطبق بود ولی در انجام کارها مشکل داشت،‌ دلیل آن را کشف کنید، ممکن است فرد را در موقعیت،‌ جایگاه با نقش نامناسبی قرار داده‌اید. اگر فرد از نظر عملکردی عالی است ولی از نظر فرهنگ کاری با استارتاپ شما منطبق نیست،‌ بسیار بعید است که بتوانید آن فرد را با فرهنگ کاری خود منطبق کنید. حتی ممکن است فرد مورد نظر باعث انحراف بقیه تیم شود،‌ در این صورت لازم است قبل از آنکه این فرد به فرهنگ استارتاپی شما صدمه بزند از استارتاپ خارج شود.

مشکل تعیین سهم 

این مشکل می‌تواند یکی از بزرگترین چالش های استارتاپی پیش روی شما باشد و بسیاری از تیم‌ها را نابود کند. سعی کنید قبل از آنکه کارها جدی شود یا سرمایه‌ای جذب کنید این مورد را در میان تیم بنیانگذاران حل کنید. معمولا افراد این قضیه را جدی نمی‌گیرند تا زمانی که سرمایه بزرگی جذب می‌کنند و ارزش سهامی که در دست‌شان است بالا می‌رود، اینجا است که تازه اختلاف‌ها شروع می‌شوند و شما به جای اینکه روی کسب‌و‌کار تمرکز کنید باید جلسات حل اختلاف برگزار کنید. توصیه ما این است که تقسیم سهام را قبل از آنکه به این مرحله برسید مشخص و سعی کنید میزان زمان و تعهدی که هر فرد قرار است بگذارد را شفاف کنید تا بعدا با مشکل “من از تو بیشتر کار می‌کنم.”  بر نخورید. همچین شرایط مواردی مانند خارج شدن سهامداران را نیز مشخص کنید مثلا اگر یک سهامدار بعد از ۱ سال از استارتاپ خارج شد آیا سهامی به وی تعلق می‌گیرد یا خیر. اینها همه مواردی است که قطعا برایتان پیش می‌آید حتی دیده شده که این موارد در تیمی که همه با یکدیگر دوستان صمیمی بوده‌اند باعث نابودی تیم شده است. موارد گفته شده در بالا شاید تمام چالش‌ها و مشکلاتی نباشد که در یک استارتاپ رخ می‌دهد ولی قطعا از مهم‌ترین آن‌هاست.
یک توصیه کلی:‌ سعی کنید پروسه برقراری ارتباطات و فیدبک‌گیری را در استارتاپ خود نهادینه کنید. با این کار از بروز بسیاری از مشکلات بالا جلوگیری خواهید کرد.

خواندن
افزایش بهره وری استارتاپ ها با این روش‌ها
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام

ایران استارتاپی شوید!

عضو آکادمی ایران استارتاپ شوید تا آموزش‌ها و وبینارهای ما را رایگان دریافت کنید.