مدل سنجه‌ دزدان دریایی

مدل سنجه‌ دزدان دریایی – AARRR | بوم سنجه‌های استارتاپ

روش انجام مدل سنجه‌ دزدان دریایی – AARRR

مدل سنجه‌ دزدان دریایی یکی از مطرح‌ترین و معروف‌ترین مدل سنجش و تبدیل شدن مشتریان است که توسط Dave McClure ابداع شده است. در مطلب قبلی ما نحوه ساخت یک محصول کمینه پذیرفتنی را بیان کردیم. حال باید بتوانید محصولی را که ساخته‌اید با این مدل بسنجید و ببینید که عملکرد جذب و تبدیل شدن کاربران شما چگونه است.

جذب کردن

جذب کردن به مسیری گفته می‌شود که مشتری به عنوان کسی که هنوز با شما کاملا آشنا نشده برای اولین بار وارد یکی از صفحه‌های فرود شما می‌شود. در صورتی که در صفحه‌ی فرود شما باقی بماند و بلافاصله آن را ترک نکند تبدیل به مشتری راغب شده است.

مدل سنجه‌ دزدان دریایی را بخوانید

فعال کردن

زمانی که یک مشتری راغب پیدا کردید. فعال کردن به مسیری گفته می‌شود که مشتری از زمان ثبت نام اولیه تا اولین تجربه کاربردی از محصول‌تان طی می‌کند و البته اولین تجربه را رقم می‌زند.

نگهداری

سنجه نگهداری وظیفه‌اش اندازه‌گیری تعداد بازگشت‌ها یا تعداد استفاده از سرویس شماست. در واقع چه میزان کاربران شما با سرویس شما درگیر شده‌اند.

درآمدزایی

درآمدزایی سنجه‌ای است برای اندازه‌گیری میزان پرداخت‌های مشتری به شما که ممکن است در اغلب مواقع بعد از نگهداری رخ دهد.

معرفی

معرفی نوع پیشرفته‌تری از روش جذب کاربر است که در آن مشتریان راضی شما مشتریان بالقوه دیگر را از دوستان و آشنایان خود به سرویس شما دعوت می‌کنند.

ممکن است مدل سنجه‌ دزدان دریایی کاملا با مدل کسب و کاری شما منطبق نباشد، همان‌طور که بیان کردیم مدل‌های اندازه‌گیری دیگری نیز وجود دارد که در دوره‌ای دیگر به آن‌ها خواهیم پرداخت ولی همان‌طور که وجود هر ۵ مرحله‌ی این مدل الزامی است، وقت صرف کردن بیش از حد برای انطباق آن با مدل کسب و کاری خود فعلا کمی وقت تلف کردن است. شما در این مرحله فقط با دو پله اول این مدل، یعنی جذب کردن و فعال کردن کار دارید. جذب کردن مشتریان آنها را وادار به استفاده از محصول‌تان می‌کند و این همان چیزی است که در این مرحله یعنی سنجه‌ دزدان دریایی می‌خواهیم.

ساختار پروسه فعال کردن خود را تعریف کنید.

سعی کنید که تا آنجایی که ممکن است پروسه ثبت نام مشتری را کوتاه کنید ولی نه به قیمت اینکه به یادگیری شما از کاربر صدمه بزند. از اینکه از کاربر اطلاعات حیاتی و لازم را در هنگام ثبت نام بپرسید، نترسید. برای زمانی که اوضاع خوب نیست و چیزی خوب کار نمی‌کند آماده شوید و راهکارهای آفلاین عیب‌یابی و پشتیبانی را به کاربران خود معرفی کنید، مثلا یک شماره تلفن یا ایمیل مناسب است.

مدل سنجه‌ دزدان دریایی چیست
خواندن
مصاحبه مشتریان در مورد راه حل استارتاپ خود
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام

ایران استارتاپی شوید!

عضو آکادمی ایران استارتاپ شوید تا آموزش‌ها و وبینارهای ما را رایگان دریافت کنید.