محصول استارتاپی

چگونه محصول استارتاپی عالی بسازیم

محصول استارتاپی

رمز موفقیت استارتاپ شما، ساخت یک محصول استارتاپی عالی است، نه یک محصول خوب یا معمولی یا متوسط و این تنها چیزی است که تمام شرکت‌های عالی به اشتراک دارند. اگر محصولی نسازید که کاربران عاشقش شوند در نهایت شکست می‌خورید و چیزی که ما در مصاحبه با تیم‌ها از بعضی استارتاپ‌ها می‌شنویم این است که آن‌ها می‌خواهند ساختن یک محصول عالی را با چیزهای دیگر مانند ارتباطات، فروش عالی، مزیت اول بودن و مواردی از این دست جبران کنند. اما باید بدانید هیچ‌ کدام از اینها جای خالی یک محصول استارتاپی عالی را پر نمی کند.

چرا کیفیت محصول انقدر اهمیت دارد

یک محصول عالی تنها چیزی است که رشد بلند مدت و پایدار شما را تضمین خواهد کرد. در نهایت زمانی که شرکت شما بزرگتر شد و تمام ترفندها و هک رشدها دیگر آورده‌ای برای شما نداشتند، این کاربران هستند که به وسیله آن ها و به خاطر داشتن محصولی عالی رشد می‌کنید و این همان چیزی است که برای استارتاپ‌های موفق رخ می‌دهد.

چگونه کیفیت را بالا ببریم

اگر می‌خواهید یک محصول عالی بسازید که به  مرور زمان بهتر و بهتر شود، باید شروع کنید به صحبت کردن با کاربران و به طور دقیق نحوه استفاده کردن آن‌ها از محصول را بسنجید. ببینید کاربران در برخورد با چه قسمت‌هایی از محصول به مشکل می‌خورند، آن قسمت‌ها را  بهبود دهید و چرخه را دائما تکرار کنید تا در روند کاری نهادینه شود. انجام این چرخه باید اولویت اولتان باشد و سایر قسمت‌های استارتاپ نیز باید بر اساس این چرخه جلو برود. هر چه قدر نرخ تکرار این چرخه بیشتر باشد، محصول بهتر و در نتیجه شرکت بهتری به‌وجود می‌آید. ما به مشتریان استارتاپی خود بیشتر از همه تاکید می‌کنیم که ابتدا تمرکزشان را روی ساخت محصولی عالی، صحبت کردن با کاربران قرار دهند.

برای انجام دادن این چرخه شما باید به کاربران خود نزدیک شوید و نحوه کار کردن آن‌ها با محصول خود را از نزدیک ببینید، حتی اگر می‌توانید مثلا به دفتر کار آن‌ها بروید و کنارشان بنشینید و به چیزهایی که می‌گویند و کارهایی که می‌کنند دقت کنید. تا آنجایی که می‌شود به هیچ عنوان واسطه‌ای میان بنیان‌گذار و کاربران قرار ندهید. این به آن معناست که تا مدتی بنیانگذاران باید فروش، پشتیبانی مشتری‌ها و کارهایی از این دست را خودشان انجام دهند.

شما در ابتدای راه باید کاربران خود را یک به یک جذب کنید، بیل سیلبرمن برای ساخت پینترست در کافه به سراغ افراد مختلف می‌رفت و از آنها می‌خواست تا با پیترست کار کنند و در نهایت محصول را بر اساس چیزی که کاربران می‌گفتند می‌ساخت. بسیاری از بنیانگذارن از انجام این قسمت بدشان می‌آید و ترجیح می‌دهند که محصول را به سرعت منتشر کرده و سپس شروع به جذب کاربر کنند، ولی این روش جواب نخواهد داد، در ابتدای کار مشتریان خود را نفر به نفر جذب کنید و پای صحبت‌هایشان در مورد محصول بنشینید و محصولی بسازید که کاربران مشتاقانه به دوستان خود معرفی می‌کنند.

همچنین شما نیاز دارید که کارها را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید. سعی نکنید که برنامه‌ریزی‌های بسیار بلند مدت در مورد محصول بکنید و در حین مسیر، نظراتی که دریافت می‌کنید را اعمال کنید. در ابتدای راه شما باید محصولی کاملا ساده بسازید و این سادگی و قابل فهم بودن را در تمام مراحل ساخت محصول خود رعایت کنید.

خواندن
تیم استارتاپی قوی را چگونه بسازیم

سوالاتی که ما معمولا از استارتاپ‌هایی که به مشکل خورده اند می‌پرسیم:

آیا کاربران محصول شما را بیشتر از یک بار استفاده کرده‌اند؟ آیا نسبت به استفاده از محصول شما مشتاق‌اند؟ اگر محصول شما را یک دفعه‌ از آنها بگیریم آیا به مشکل برمی‌خورند؟ آیا حاضرند محصول شما را به دیگران معرفی کنند؟ اگر شما استارتاپ B2B  هستید؟ آیا شما ۱۰ مشتری که حاضر باشند محصول شما را بخرند دارید؟

اگر جواب منفی است، پس یک جای کار مشکل دارد و معمولا بنیان‌گذاران در این مرحله شروع می‌کنند به بهانه آوردن، ولی واقعیت این است که شما محصولی نساخته‌اید که نیاز مشتری را برطرف کند.

معمولا بنیان‌گذاران مثال معروف اتومبیل و اسب Ford را مطرح می‌کنند که Ford از افراد می‌پرسید نیاز شما چیست و کاربران می‌گفتند: “اسبی که سریعتر بدود” ولی واقعیت این است که حتی این جمله هم بیانگر نیاز واقعی کاربران است ولی باید بیشتر در جمله دقت کنید زیرا اتومبیلی که Ford ساخت واقعا از اسب سریعتر بود و جواب نیاز کاربران بود. این را بدانید که در هر جایی از استارتاپ خود که به مشکل برخوردید و جوابی برای آن نداشتید، باید به کابران و مشتریان خود رجوع کنید زیرا جواب آنجاست.

این نکته را در نظر بگیرید که منظور از محصول استارتاپی تمام ارتباطی است که کاربر با شما دارد و این شامل پشتیبانی، فروش و بازاریابی نیز می‌شود. در پایان به خاطر داشته باشید که چیزی به غیر از یک محصول استارتاپی عالی، استارتاپ شما را نجات نخواهد داد.

مطلب قبل در مورد تیم استارتاپی را از دست ندهید

مطلب بعد، یک اجرای عالی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام

ایران استارتاپی شوید!

عضو آکادمی ایران استارتاپ شوید تا آموزش‌ها و وبینارهای ما را رایگان دریافت کنید.