فروش در استارتاپ ها

فروش در استارتاپ‌‌‌ ها و نکات فروش آنلاین

فروش در استارتاپ‌‌‌ ها و فروش آنلاین چگونه است؟

یک محصول عالی به خودی خود به فروش می‌رود ولی در ابتدا نیاز است که شما آن را قابل فروش کنید و این وظیفه وب سایت شماست. وب سایت شما وظیفه تبدیل مخاطبان اولیه را به مشتریان راغب دارد. پیش‌نیازهای داشتن یک وب سایت خوب، داشتن یک صفحه فرود و صفحه قیمت‌گذاری خوب است. حال که محصول کمینه پذیرفتنی خود را ساخته‌اید وقت آن رسیده که این وب سایت را بسازید و MVP خود را به آن وصل کنید.

فروش در استارتاپ‌‌‌ ها

ساختار یک وب سایت خوب

تمام صفحه‌های شما باید شامل یک Call to Action یا دعوت به انجام کاری که مد نظر شماست باشند. معمولا می‌توانید تا ۲ call to action  در صفحه داشته باشید، یکی اصلی است که معمولا لینک به صفحه قیمت‌گذاری شماست و یکی فرعی که می‌تواند لینک به صفحه اطلاعات بیشتر باشد. صفحه فرود نقش مهمی در فروش در استارتاپ‌‌‌ شما دارد زیرا باید در کمتر از ۸ ثانیه مشتری که چیزی در مورد محصول شما نمی‌داند را آگاه و راغب کند. سایر صفحات شما شامل:

  1. صفحه درباره ما است، در این صفحه شما فرصت این را دارید که چهره‌ای انسانی به شرکت خود بدهید و داستان خود را بیان کرده و به مشتری نزدیک‌تر شوید.
  2. شرایط استفاده از سرویس و قوانین محرمانه بودن اطلاعات، هر دوی این صفحه‌ها از جمله صفحه‌های بسیار متداول و لازم در هر کسب‌و‌کاری است و مثال‌های بسیاری برای آن‌ها در اینترنت پیدا می‌شود بنابراین این صفحه را نیز دهید تا نیاز مشتریان به اطلاعات بیشتر برطرف شود.
  3. تور محصول، معمولا بر اساس آنکه مشتری شما کیست و چه خصوصیاتی دارد می‌توانید صفحه‌ای با جزییات بیشتر به همراه اسکرین‌شات یا ویدئویی از محصول در آن قرار دهید تا مشتریانی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارند در آنجا اطلاعات بیشتری کسب کنند.
ساختار یک وب سایت خوب

چارچوب یک صفحه فرود خوب برای فروش در استارتاپ

برای داشتن یک صفحه فرود ساده و بالا بردن فروش در استارتاپ‌‌‌ خود، داشتن قسمت های زیر مهم است.

  • UVP یا پیشنهاد ارزشی یکتا که در قسمت بوم ناب در مورد آن مفصل صحبت کردیم. شما باید به‌روزترین UVP خود را در این قسمت قرار دهید.
  • استفاده از موارد تصویری مانند عکس، ویدئو یا هر محتوا تصویری دیگر که باعث شود مشتری UVP شما را بهتر متوجه شود.
  • یک دکمه Call to Action که تا آنجایی که می‌شود، دکمه یا لینک آن متفاوت باشد. در این صورت احتمال جلب توجه مخاطب بیشتر است.
  • دعوت به اطلاعات بیشتر را برای قانع کردن مخاطبان با تمرکز و جلب توجه کمتر در کنار دکمه فراخوان به عمل خود قرار دهید.
  • توصیه نامه از مشتریان یکی از مهمترین و حساس‌ترین قسمت‌های صفحه فرود شماست که مستقیما روی فروش در استارتاپ‌‌‌ اثر می‌گذارد. شما می‌توانید با توصیه نامه‌هایی که از مشتریان خود گرفته‌اید نشان دهید که محصول‌تان مورد رضایت مشتریان است.
چارچوب یک صفحه فرود خوب

پروسه نظرخواهی را آسان کنید

سریع‌ترین راه برای یادگیری از مشتریان، صحبت کردن با آن‌هاست، پیشنهاد ما صحبت تلفنی یا به صورت مجازی در ایمیل و فروم وب سایت شماست. فراموش نکنید شما هنوز در مرحله یادگیری هستید پس باید شرایطی را برای در تماس بودن با مشتریان فراهم کنید. از کانال‌های مختلفی چون، تلفن، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید تا این پروسه بهتر و بهتر شود. مشتریان وقتی می‌بینند که یکی از بنیانگذاران خود به شخصه پاسخگوی آن‌هاست، احساس مسئولیت پذیری و جدی بودن شما در کسب و کارتان را بهتر درک می‌کنند.

خواندن
بوم مدل کسب و کار (بوم ناب) - بخش دوم
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام

ایران استارتاپی شوید!

عضو آکادمی ایران استارتاپ شوید تا آموزش‌ها و وبینارهای ما را رایگان دریافت کنید.