نحوه فعالیت تاکسی‌های اینترنتی و فعالیت آن‌ها ابلاغ شد

شرایط جدید و نحوه فعالیت تاکسی‌های اینترنتی و فعالیت آن‌ها ابلاغ شد

به نظر می‌رسد پس از سال‌های جدال بر سری وضعیت مجوز و نحوه فعالیت تاکسی‌های اینترنتی ، بالاخره وضعیت فعالیت تاکسی‌های اینترنتی مشخص شد.

بر حسب اخبار منتشر شده، به نظر می‌رسد قرار است شهرداری هر شهری مبلغ ۲ درصد از کل مبلغ سفر مسافران را دریافت کند و در عوض تاکسی‌های اینترنتی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شوند.

در این رابطه میلاد منشی پر مدیرعامل تپسی در توییتی گفت:

بعد از ۳ سال مذاکره سخت، معتقدم اولین بار است که بخش خصوصی و دولتی، با درک متقابل یکدیگر به نتیجه مشترک رسیده‌اند. هرچند لزوما همه خواسته‌های طرفین محقق نشده اما این یک توافق برد-برد است که در عین پذیرش خواسته‌های بنیادی تاکسی‌های اینترنتی، دغدغه‌ نهادهای عمومی را نیز رفع می‌کند.

علیرضا قنادان مدیرعامل تاکسیرانی و یکی از مخالفان تاکسیهای اینترنتی هم هم امروز در چند توییت درباره این ابلاغیه و دستورالعمل جدید برای تاکسی‌های اینترنتی جدید موضع گیری کرده است.

قنادان نیر گفت:

مهم‌ترین چالش در روش نظارت بر شرکت‌های موسوم به #تاکسی‌_اینترنتی حفظ جنبه‌های مثبت در مدل کسب‌وکار آن‌ها در عین کنترل آسیب‌ها و ابعاد منفی جانبی در حوزه‌هایی نظیر ایمنی سفر، مسایل زیست محیطی و آلودگی‌ هوا، محرمانگی اطلاعات، عدم رشد خودرومحوری در شهر و مواردی از این دست بود.

ظاهرا قرار است که این ۲ درصد بابت خدمات شهری، تجهیز ناوگان عمومی و راهکارهای مبارزه با آلودگی هوا استفاده شود. ولی اینکه چه کسی این ۲درصد را در نهایت پرداخت خواهد نمود هنوز مشخص نیست.

در نهایت همیشه یکی از مهمترین دغدغه‌های تاکسی‌های اینترنتی تعیین تعرفه و نحوه فعالیت تاکسی‌های اینترنتی بود که پیش ازاین مقامات شهرداری تاکید داشتند باید توسط تاکسیرانی و یاتحت نظارت شهرداری انجام گیرد. حالا به نظر می‌رسد این اختیار به خود شرکتهای تاکسی اینترنتی واگذار شده است

خواندن
بیستمین نمایشگاه بین المللی تله کام در مهر ماه برگزار می‌شود
در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام

ایران استارتاپی شوید!

عضو آکادمی ایران استارتاپ شوید تا آموزش‌ها و وبینارهای ما را رایگان دریافت کنید.