تیم استارتاپی

تیم استارتاپی قوی را چگونه بسازیم

تیم استارتاپی

تیم‌های معمولی، شرکت‌های عالی نمی‌سازند. یکی از مواردی که باید برای سرمایه‌گذاران در هنگام سرمایه‌گذاری اولیه استارتاپ‌ها مهم باشد، تیم استارتاپی و نقاط قوت بنیان‌گذاران است. پس از آنکه  شرکت بزرگتر شد نیز، کارمندان اولیه‌ای که این بنیان‌گذاران استخدام می‌کنند، اهمیت دارند.

چه چیزی یک تیم را متمایز و عالی می‌کند؟

تسلیم نشدن، عزم، استواری و منعطف بودن در سختی ها، عواملی مانند هوش و اشتیاق نیز به دنبال این خصوصیات می‌آیند. همه این عوامل از خصوصیاتی مانند تجربه و مهارت‌هایی مانند برنامه‌نویسی حتی مهم‌تر است. بنیان‌گذاران موفق کسانی‌اند که در هنگام کار کردن با یکدیگر کمترین میزان استرس را در بین خود احساس ‌کنند زیرا می‌دانند که کار هرچه باشد در پایان هر‌طور که شده باید انجام شود. در جمله بالا نوشتیم که از خصوصیات یک تیم استارتاپی عالی، استواری در کنار منعطف بودن است. ممکن است که با خود بگویید که این دو در تناقض با یکدیگرند ولی در واقع شما می‌خواهید که نسبت به ارزش‌ها و هسته اصلی شرکت خود و ماموریت آن ثابت قدم و تغییرناپذیر باشید ولی در عین حال باید در مقابل نظرات و یادگیری موارد جدید منعطف نیز باشید.

مهارت برقراری ارتباط

بهترین بنیان‌گذاران به صورت غیر منتظره‌ای پاسخگو هستند و این نشانه‌ای برای تمرکز و قاطعیت آن‌ها در کارشان است. آن‌هایی که در صحبت کردن و برقراری ارتباط موثر با یکدیگر مشکل دارند در آینده دچار چالش‌های جبران‌ناپذیری می‌شوند، زیرا ارتباطات یکی از مهمترین مهارت‌های تیم بنیان‌گذار است و در واقع این مهارت از آن دسته از مهارت‌هایی است که کمتر به آن پرداخته می‌شود. چند نفر از شما در تیم خود این مهارت را سنجیده است؟ استارتاپ‌های نوآور و فن‌آور نیاز دارند که حداقل یک نفر را برای ساخت محصول و سرویس و یک نفر را برای فروش آن و صحبت با مشتری‌ها داشته باشند.

در هنگام انتخاب شریک کاری، این موارد را حتما در نظر بگیرید:

این تصمیم یکی از مهمترین تصمیم‌های شما در ساخت یک استارتاپ است ولی متاسفانه در اغلب موارد به صورت کاملا تصادفی انجام می‌شود. شما می‌بایست کسی را پیدا کنید که به خوبی نسبت به او شناخت دارید، نه کسی که به تازگی در یک رویداد استارتاپی با او آشنا شده‌اید. معمولا کسانی را که در یک محیط کاری با آن‌ها کار می‌کنید بهتر میتوان سنجید. جدا شدن بنیانگذارن از یکدیگر یکی از دلایل اصلی شکست استارتاپ‌‌ها است و حتی در مواردی که شرکا یکدیگر را به خوبی می‌شناسند نیز اتفاق می‌افتد. مثلا به دلیل اینکه هر یک انتظار متفاوتی از کار داشته‌اند به مشکل خورده‌اند. بنابراین مطمئن شوید که در همان ابتدای کار انتظارها همسو و در یک جهت است. بهترین گزینه در ساخت یک تیم استارتاپی داشتن شریکی است که به خوبی نسبت به وی شناخت دارید و مکمل شماست و انتظارهایتان از استارتاپ و از یکدیگر شفاف و هم جهت است. اگر شریکتان این شرایط را ندارد تنها شروع کردن بهتر از شروع استارتاپ خود با یک شریک نامناسب است.
نکته آخر اینکه، تصمیم گیری در مورد تقسیم سهام با گذشت زمان راحت‌تر نمی‌شود بنابراین بهتر است در همان ابتدا آن را مشخص کنید. تقسیم سهام به صورت تقریبا مساوی بهترین گزینه است، البته در شرایطی که آورده شرکا از لحاظ مهارت، زمان، الویت و سرمایه به یک میزان است.

خواندن
به سمت استارتاپ ناب

مطلب قبل در مورد ایده استارتاپ را از دست ندهید

مطلب بعد، محصول استارتاپی

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام

ایران استارتاپی شوید!

عضو آکادمی ایران استارتاپ شوید تا آموزش‌ها و وبینارهای ما را رایگان دریافت کنید.