ایده استارتاپ

ایده استارتاپ خوب چیست و از کجا می‌آید

یکی از اولین سوال‌هایی که از تیم های استارتاپی می‌پرسیم، این است که مشغول ساخت چه چیزی هستند و برای چه آن را می‌سازند؟ ما به دنبال جواب‌های شفاف و مشخص هستیم تا هم شما و هم ایده استارتاپ را با هم بسنجیم. اینکه به عنوان موسس، توانایی تفکر و بیان واضح و شفاف ایده خود را داشته باشید بسیار مهم است زیرا در هنگام استخدام، جذب سرمایه، فروش و … به این توانایی نیاز پیدا خواهید کرد. ایده‌ها در کل باید واضح باشند تا بتوان آن‌ها را به اشتراک گذاشت و ایده‌های پیچیده، نشانه تفکر خام و بهم ریخته است.

آیا ایده و محصول شما طرفدار دارد؟

سوال بعدی که درباره ایده استارتاپ از شما می‌پرسیم، این است که چه کسانی شدیدا به این محصول نیاز دارند؟ در بهترین حالت شما حتی مشتری محصول خود هستید و در مرحله بعدی جامعه هدف تان را به خوبی می‌شناسید. اگر این استارتاپ از قبل کاربر داشته است، ما درباره تعداد و سرعت رشد آن‌ها سوال می‌کنیم. درواقع سعی بر این داریم که بدانیم چرا امکان رشد سریع‌تر نیست و آیا واقعا کاربران عاشق محصول شما هستند؟ آنقدر که بدون آنکه چیزی از شرکت گرفته باشند، آن را به دوستان خود معرفی کنند. عامل دیگری که در ارزیابی ایده مهم است، توانایی درآمدزایی ایده است و اینکه اگر درآمدزا نیست، دلیل را بدانیم.

اگر محصول تان کاربری نداشته باشد، سعی می کنیم تا به حداقل چیزهایی پی ببریم که ساخت آن‌ها نظریه شما درباره ایده‌اتان را می‌سنجد و معتبر می‌کند. برای سنجش ایده باید یا آن را منتشر کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد و یا شروع به فروش محصول کنید. حالت اول برای کاربران حقیقی(B2C) مناسب‌تر است. هر چند که بسیاری به شما می‌گویند که ما آن را استفاده خواهیم کرد اما در عمل این اتفاق نخواهد افتاد و حالت دوم برای کاربران حقوقی(B2B) مناسب‌تر است. بنابراین بعد از اینکه  شرکت‌ها به شما گفتند که ما این محصول را لازم داریم، سراغ ساخت آن بروید. مخصوصا اگر محصول‌تان برای شرکت‌ها مناسب است ما از شما می‌پرسیم که آیا پیش‌قرارداد یا ایمیلی دارید که نشان دهد آن‌ها پس از ساخت محصول آن را می‌خرند؟ بهترین حالت برای سنجش ایده‌ این است که با مشتریان بالقوه خود صحبت کنید و در ابتدای کار قسمتی از محصول را بسازید که بیشترین ارزش را به مشتریان می‌دهد.

بسیار مهم است که اجازه دهید ایده بر اساس نظراتی که از کاربران می‌گیرید پخته شود و تغییر کند. بنابراین بسیار حیاتی است که کاربران خود را به خوبی بشناسید. این شناخت به شما کمک می‌کند که ایده‌تان را بسنجید و از یک محصول، یک شرکت عالی بسازید.

همان طور که در مقدمه این دوره هم به آن اشاره کردیم، مسیر ساخت یک استارتاپ بسیاری دشوار است و دست اندازهای بسیاری دارد. موسسان و کارمندان یک استارتاپ باید درک مشترکی از چیزی که می‌خواهند به آن برسند داشته باشند و در هنگام سختی‌ها به چیزی که آن‌ها را در مسیر نگه می‌دارد فکر کنند. بنابراین سوالی که ما از آن‌ها می‌پرسیم این است که  چرا این ایده استارتاپی را انتخاب کرده‌اند؟

خواندن
به سمت استارتاپ ناب

چه چیزی باعث می‌شود تا این شرکت انحصار بازار را در دست گیرد و منظور ما از انحصار، ماهیت مثبت آن و از راه اخلاقی است. ایده هایی که توانایی رشد سریع داشته باشند و کپی کردن آن‌ها دشوار باشد. در آخر نیز در مورد بازار می پرسیم. اینکه هم اکنون چه قدر بزرگ است و چرا ۱۰ سال دیگر بزرگ خواهد بود. چرا بازار شما سریع رشد خواهد کرد و اینکه چرا این بازار برای ایده‌تان مناسب است.

ایده شما چه قدر جدید است؟

ایده شما چه قدر جدید است؟ اگر چندین شرکت دیگر دقیقا کار شما را با طرحی که در ذهن دارید، انجام می‌دهند، چه چیزی شما را متمایز می‌کند؟ (یک تعریف قابل قبول برای جدید بودن، ۱۰ برابر بهتر بودن است)
معمولا بهترین ایده‌ها، از نظر دیگران بد یا عجیب به نظر می‌آیند. بنابراین نیازی نیست که بیش از حد در مورد به اشتراک گذاشتن ایده‌تان با دیگران محافظه کار باشید. حتی اگر نگران دزدیده شدن ایده‌تان هستید، این را در نظر بگیرید که بسیاری افراد مانند شما ایده‌های خوب دارند و یا حتی ایده مشابه شما را ولی تعداد کسانی که توانایی ساخت یک شرکت عالی از یک ایده عالی را داشته باشند، بسیار کم است. با به اشتراک گذاشتن ایده‌تان با دیگران، می‌توانید حمایت آن‌ها را در موارد مختلف جلب کنید.

ایده خود را باورد داشته باشید

البته این را هم در نظر بگیرید، زمانی که ایده‌تان را با دیگران در میان می‌گذارید، احتمالا بعضی از شنیدن آن به وجد می‌آیند و بسیاری دیگر باعث دلسردی شما خواهند شد. ممکن است که حق با آن‌ها باشد و یا آن‌ها برای ارزیابی ایده شما صلاحیت لازم را نداشته باشند. دلیل، هر چیزی که باشد این اتفاق بسیار می‌افتد. هر چه قدر سریع‌تر به یک باور درونی درباره ایده‌تانن برسید موفق‌تر خواهید بود.

اگر ایده‌ای برای شروع  نداشته باشید چه؟

آیا داشتن یک ایده در ابتدای کار ضروری است؟ باید گفت که داشتن یک ایده در شروع کار خیلی بهتراز نداشتن آن است زیرا باقی تیم برای جذب شدن نیاز به عاملی دارند که آن‌ها را مشتاق کند. اگر ایده استارتاپ خاصی در ذهن ندارید اما فشاری نیست تا حتما به یک ایده استارتاپی برسید. به جای آن شروع به یادگیری از اطراف خود بکنید. شروع کنید به تمرین کردن و مشاهده مشکلات و کاستی‌ها در اطراف‌تان، به بیرون از خانه بروید و با آدم‌های مختلف و هوشمند صحبت کنید، بالاخره ایده مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.

درباره دوره استارتاپ به زبان ساده

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثبت نام

ایران استارتاپی شوید!

عضو آکادمی ایران استارتاپ شوید تا آموزش‌ها و وبینارهای ما را رایگان دریافت کنید.